MEMLEKETİM İNSANINI SEVİYORUM-I

Standard

 

Sevgili dostlar; hatırlıyorsunuz, 10 TEMMUZ 2013 Çarşamba günü Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisinde “ATÇA KAZAN BİZ KEPÇE” grubumuzun üyesi Sn. Etem Oruç’un hem söyleşisi hem de imza etkinliği vardı. Pek çok dostumuzla, anılan mekânda buluşup, bu etkinliğe katıldık ve etkinlik bittikten sonra Atça’ya dönüş başladı.
Sırasıyla Çamlık, Ortaklar, Germencik ve Aydın kat edildi. Buraya kadar bir problem yok; her şey gayet güzel devam edip gitti. Aydın’ı kat edip İmamköy’e gelmiştik ki sağımızda bir motosiklet gördüm; gördüm ya gözlerim fal taşı gibi açılıverdi, motosikletin üzerinde tam dört kişi vardı. Muhtemeldir ki Aydın’dan geliyorlardı. Trafiğin hızı kesildiğinde araçların aralarından öyle bir süzülüşleri vardı ki; görülmeye değerdi doğrusu. Hemen fotoğraf makineme sarıldım. Aracımızı kullanan sevgili Sürûr Süsleyen’e:
-Kaptan, şunları fotoğraflayalım; uygun bir pozisyon yakala bakalım… dedim.
Sevgili kaptan da uygun bir pozisyonda motorun yanında seyrederek bana bu fotoğrafı çekme şansını yakalattı.
Muhtemeldir ki motosikleti kullanan, ekibin Ağır Abi’siydi. Ve yine muhtemeldir ki; gençlere:
-Haydi binin bakalım, şöyle bir Forum yapıp gelelim…” diyerek onları Aydın Forum’a götürdü ve geri dönüş yolundaydılar. Bu fotoğrafı, Umurlu’yu kat ederken, “Umurlu Belediyesi EVRENOS VARDAR Hal Tesisleri” nin hizasında çektik.
Fotoğraflarının çekildiğini fark eden gençler bize el sallamaya ve motor üzerinde birbirleriyle şakalaşmaya başladılar. Hal böyle olunca Sürur Kaptan hemen gaz kesip onlardan ayrılmayı yeğledi. Bu arada:
-Aman abi, dikkatlerini dağıtmayalım; Allah korusun… dedi.
Artık onları takip ediyorduk. Beyköy’ü geçtikten sonra Köşk’e girdiler; biz de rahat bir nefes aldık.
O gün onların şanslı, şanslı oldukları kadar da güzel bir günüydü. Ancak yaşadıkları ya da yaşattıkları tehlikenin farkında olduklarını biliyorlar mıydı bilmem?
Biz motosiklet kullanırken; “ÖNCE EMNİYET” diyenleriz; ve sevgili gençlere:
-Aman dikkat, Önce Emniyet!.. diyoruz… 
15 Temmuz 2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir