Motor Sezonu açıldı…

Standard

Motor Sezonu açıldı…

Sevgili dostlar;
Günün tarihi 15 NİSAN 2014, günlerden Salı. Hava güzel. Akşamları hâlâ serin oluyor ama gündüzleri oldukça müsait; neye mi?.. Motor binmeye tabii.
Ben de birkaç gündür motorumun üzerindeyim; baharın güzelliklerini görmek ve tespit edebilmek için bir o yana bir bu yana koşturuyorum.
Sadece ben mi?.. Bakıyorum; yaşlı genç, herkes motor tepesinde. Son model motorlar, mobiletler; hani çok ses çıkarsın diye susturucuları sökülen bisiklet-motor karışımı taşıtlar var ya onlar. Artık gecesi gündüzü yok, cayır cayır ortalıkta. Arada bir geçerken nasıl da rahatsız oluyor ahali… Üzerine binip de devamlı bu sesi duyanlar nasıl rahatsız olmuyor?.. diye düşünmeden edemiyor insan…
İşte bugün kendimi bağlara, bahçelere vurdum; mis kokan portakal çiçekleri eşliğinde gezindim ve eve döndüm. Baktım ki sevgili dostum, komşum Sn. Nevzat Oflaz motorunu çıkarmış sezona hazırlıyor. Sarıldım makineme ve bastım deklanşöre.
Ben onu fotoğraflarken o da son hazırlıkları yapıp çalıştırdı motoru. Sağda solda gezinen onlarca absürt ses arasında Nevzat Bey’in motorundan çıkan ses, senfoni adeta.
Motor mu?.. JAWA, hani şu “Kara Jawa” dediklerinden. 1979 Model…
Tüm motorcu dostlara, motor gönüllülerine kazasız bir sezon diliyorum…
Sevgili Nevzat Oflaz, Sevgili Dostlar; tekerinize taş değmesin; Yolunuz açık, rüzgarınız bol olsun…
“Aman; ÖNCE EMNİYET…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir