Nazilli MOTONAZ’dan Kan Bağışı/29 Mayıs 2014

Standard

Nazilli MOTONAZ’dan Kan Bağışı/29 Mayıs 2014

MOTONAZ’DAN KAN BAĞIŞI

Sevgili dostlar;
Nazilli MOTONAZ Grubuyla 20 Ekim 2013 tarihinde tanış olduk. Sağ olsunlar, güzel bir Ekim günü Atça Defne Kafe’de toplanıp çay ve kahve eşliğinde hem sohbet ettik hem de motosiklet sporuyla ilgili görüşlerimizi birbirimize aktararak fikir alışverişinde bulunduk…
İlk aşamada, genç arkadaşlarla yaptığımız bu görüşmeden çok memnun olmuştuk.
Biz, ayakları yere sağlam basan, kişisel disiplini öne çıkararak, çoğulcu bir spor disiplin anlayışını benimsemiş bu dostlarla tanışmaktan büyük keyif almıştık.
Öyle ya; bizim küçük, sınırlı teknik imkanlarla kurduğumuz gruptan hem teknolojik hem de sayısal üstünlüğü olan bir gruptular. İmkanlarıyla doğru orantılı olarak oldukça da donanımlıydılar.O günkü toplantımızda üyelerimizden Sevgili Yavuz Akyağ ve Sevgili Tolga Türkoğlu’ nun katkılarını da yadsımıyoruz tabii ki. MOTONAZ’ la sağlam bağlar kurmuş bu dostlarımız aramızda kurulan dostluk köprüsünde önemli rol oynamışlardı.
Biz kendilerini dinledikçe: “Bilinçli ve tekeri yere sağlam basan kişiler bunlar…” demeden edemedik. Yanılmamıştık tespitimizde, gerçekten yere sağlam basıyorlar; motosiklet ve motosiklet kullanımı ile ilgili paylaşımlarını ilgi ve takdirle izliyorduk.
Zaman içinde, bu türden grupların amaçlarının, salt motosikletlere binip yol kat etmek olmadığını dillendirmeye başladılar. Motor Sporlarıyla ilgili paylaşımlarından, gerek halkımızı, gerekse trafikteki tüm sürücüleri motosikletlere karşı daha duyarlı davranmaya davet edişlerindeki nezaket nedeniyle bir anda ilgiyi üzerlerinde toplamaları tesadüf değildi elbette. Onlar güzel ve doğru bir yoldaydılar.
Geçtiğimiz hafta başlarında Grup üyelerinden Sn.Murat Üge ile bir telefon görüşmemiz oldu. Nazilli İstasyon Meydanında 25 Mayıs 2014 Pazar günü kan verme etkinlikleri düzenleyeceklerini bizim de katılmamızı arzu ettiklerini bildirdi. Bu nazik daveti memnuniyetle kabul ettik ve anılan günde Grup üyelerimizden Semih Santur, Tahsin Doğan İnci, Sürur Süsleyen ve ben bu kutsal organizasyona katılım sağladık.
Bu organizasyonun fikir babası Sn. Rıza Demirci. Sn Demirci’den hem grup hem de organizasyon ile ilgili bilgiler aldık.
Organizasyonu düzenleyenler; Sn. Murat Üge ve Sn. Necdat Gür’dü. Sn. Üge, organizasyonun ayrıntılarını ve Kan Bağışı ile ilgili tespit edebildiği bilgileri aktardı bize.
Nazilli Kızılay Şubesi Başkanı Avukat Muhsin Doğan’dan da Nazilli Kızılay Şubesinin etkinlikleri, sorun ve sorumlulukları ile ilgili bilgiler edindik.
Nazilli Kaymakamımız Sn. Mehmet Okur’da etkinlikteydi. Gerek MOTONAZ, gerekse KIZILAY yetkililerinden bilgiler alıp sorunlarını dinledi. Kaymakam Sn. Okur daha sonra etkinliğe katkı sunan üyelere ve katılımcı gruplara şiltlerini verdi.
MOTONAZ’ın bu etkinliğine Aydın, İzmir, Denizli, Sarayköy, Muğla ve Nazilli’den grup ve kulüplerin yanı sıra Atça’dan ATÇA MOTOSİKLET GEZGİNLERİ katılarak katkı sundu.
Etkinlik sonunda, başka etkinliklerde buluşmak üzere misafirlerini uğurlayan MOTONAZ ekibini bu güzel davranışı nedeniyle kutluyor, kendilerine; “Tekeriniz düz bazsın, yolunuz ve şansınız açık olsun…” dileklerinde bulunuyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir