ANIT AĞAÇLARIMIZA TESCİL TABELALARI ÇAKILDI/18 Nisan 2016

Standard

ANIT AĞAÇLARIMIZA TESCİL TABELALARI ÇAKILDI

Sevgili dostlar;
Sevgili Kaptanımız Sn. Mehmet Uçaroğlu ile 2011 yılının ikinci yarısında başlattığımız “ANIT AĞAÇ” girişimimizin nihayet sonuna geldik ve ağaçlarımızın etrafında çevre düzenlemesi yapılarak “Anıt Ağaç Tescil Tabelaları” belediyemiz tarafından ağaçlarımızın yanlarına monte edildi. Bundan sonrası için ağaçların korunması bizlere, sizlere kalıyor. Lütfen, bundan sonraki süreçte hep birlikte bu ağaçlarımızın takipçisi olarak, gelecek nesillere ulaşmasını sağlayalım. 

Şimdi sırada; geçmişten yıpranarak da olsa bugüne intikal eden kuyularımızdan Hacışeyh Kuyusu, Diğme Kuyusu, İbrahim Efendi Kuyusu ve Ali Ağa Kuyusu’nun da restorasyon çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bu kuyulardan Diğme, Hacışeyh ve İbrahim Efendi kuyularının göz önünde olması; Ali Ağa Kuyusunu da Yunan İşgal Kuvvetlerinin Hamambaşı mevkisinde kurdukları ileri karakol mensupları tarafından Solakların Ali Rıza Bey’in öldürülerek içine atılması nedeniyle çok önemsiyor, gelecek nesillere aktarılması gerektiğini düşünüyoruz.
Bu çalışmalarımızda malzeme temini ve çevre düzenlemeleri konusunda yanımızda olan, başta Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ve tüm belediye çalışanlarına ATÇA KAZAN BİZ KEPÇE grubu olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir